Отново в час след 50 години, но с приятелство на 50 години! Това подариха с присъствието си в часа на класа на 10б Елена Янкулова и Румяна Ставрева и двете завършили първия випуск’76 на Гимназията с френски език. Те разказаха на учениците как отдалечени от семействата си на невръстните 14 години и настанени в Панса (Малката Езикова) са намерили опора, подкрепа и вдъхновение една в друга. Това им е помогнало не само да се справят с житието-битието им далеч от дома, изпълнено със строги правила, вечерен час , униформи и режим на храна, но и с първия сблъсък с чуждоезикового обучение. „Всички имахме двойки по френски в началото и криехме от родителите си, когато им се обаждахме от пощата“. Но пък точно до тази поща се осмеляват да поканят на случаен принцип двама млади левенти с войнишки униформи да им станат кавалери на бала, поради липса на достатъчно момчета във випуска да изпълнят тази роля. Тези и още вълнуващи спомени зашеметиха десетокласниците, които не можеха да си представят разговор с провинцията от телефонна кабина в пощата. Елена завършва Френска филология и работи като учител и експерт в международния отдел на ВТУ. От 35 години живее във Виена, но с любов в сърцето си към България, Сливен, приятелите и учителите си. Румяна завършва Научна информация във ВТУ, последвана от успешна кариера на брокер на недвижими имоти. Гордеем се с вас Елена и Румяна и ви благодарим, че вдъхновихте днешните възпитаници с вашите истории без край!