Издание „шампанско и сълзи“, но с бонбони, спомени, цветя и мечти бе часът на класа на 8в с гост възпитаник Мариета Петрова-Иванова, випуск’89. Мариета придобива бакалавърска степен Стъкло и керамика в НХА в Грузия и впоследствие две магистратури, съответно по Стъкло и керамика и Вътрешен дизайн в НХА в София. Работи като художник-керамик, преподавател и предприемач в сферата на интериорния дизайн и проектирането на мебели. Мариета разказа за значението на средата, в която човек израства и се формира и колко важни са учителите, съучениците, изискванията, примерът и атмосферата в едно училище. Мариета изуми осмокласниците с черно бели винтидж снимки на хартиен носител от времето й на бригадите и военното обучение, където учениците уверено я разпознаха и я похвалиха, че си е все същата. Особено вълнуващ момент беше участието на нейния син, Климент Иванов, който понастоящем е ученик в 10в в Гимназията. Той прочете своето есе, част от неговата пътна карта за развитие, подкрепена в рамките на първия стипендиантския фонд „Будители – Поколение Z“ на алумни общността ни. Едно училище, една класна стая, три поколения в едно настояще! Гордеем се с теб, Мариета, пожелаваме на Климент успешно приключване на учебната година и ви благодарим, че събрахте няколко десетилетия в един учебен час! А на класната, г-жа Диана Тодорова, за бонбоните и цветята!









































